Со ѓубре е затрупан видиковецот под средно Водно крај Скопје. На сите страни се расфрлани лименки, ќесиња, пластични шишиња, отпушоци. Посебна е глетката кон панорамата на Скопје. Еден куп ѓубре има на падината, позади металната заштитна ограда. Околу малиот паркинг има мали канти за отпадоци, и тие се преполни со ѓубре.

УСЛОВИ ЗА ПРЕЗЕМАЊЕ
Текстовите, фотографиите и останатите материјали што ги објавува Умно.мк се авторски. Крадењето авторски содржини е казниво со закон. Бесплатно преземање е дозволено исклучиво на 20 отсто од содржината со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на Умно.мк.