Втор ден на „Литера“: Трибина на тема „Големи приказни од мали земји“, средба со писателката Зејнеп Севде, три работилници

Богата програма од дури осум настани во Младинскиот културен центар најавува 6. Литера за денеска по синоќешното отворање на фестивалот …

Саем на книги за деца, изложба на илустрации, работилници, средби со автори од 15 мај на „Литера“

Изложби, работилници, средби со автори, промоции на сликовници се дел од содржините што шестото издание на Меѓународниот фестивал за литература …