Шест електронски интерактивни табли се поставени во населените места Миладиновци, Текија и Мршевци кои се дел од основното училиште „Браќа Миладиновци“ во Општина Илинден, Скопско. Таблите ги обезбеди општината за да се подобри воспитно-образовниот процес.

– Постојано внесуваме новитети и современи начини на работа во воспитно-образовната дејност за да го подобриме интерактивното учење кај најмладите генерации, но и да ги модернизираме на условите за работа во училиштата – велат од општината.

УСЛОВИ ЗА ПРЕЗЕМАЊЕ
Текстовите, фотографиите и останатите материјали што ги објавува Умно.мк се авторски. Крадењето авторски содржини е казниво со закон. Бесплатно преземање е дозволено исклучиво на 20 отсто од содржината со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на Умно.мк.