Сеавус eдукативниот и развоен центар денеска и утре организира отворени денови за новите Академии за графички и UI/UX дизајн. Терминот денеска од 12 до 14 часот е наменет за Академија за UI/UX, а утре од 12 до 16 часот за Академијата за графички дизајн.

Настанот е наменет за сите што сакаат да почнат кариера во овие две области, за оние што сакаат да ја искористат својата креативност и да заработуваат на тој начин, за тие што сакаат да направат кариерна промена во едни од најбараните професии. Заитересираните ќе може да се информираат за академиите преку директен разговор со координаторите и менторите. Повеќе на овој ЛИНК.

УСЛОВИ ЗА ПРЕЗЕМАЊЕ
Текстовите, фотографиите и останатите материјали што ги објавува Умно.мк се авторски. Крадењето авторски содржини е казниво со закон. Бесплатно преземање е дозволено исклучиво на 20 отсто од содржината со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на Умно.мк.