„Далечинската детекција – очи од вселената“ е насловот на предавањето што денеска во 12 часот ќе го одржи проф. д-р Гордана Каплан на интернет платформата Зум. Каплан доаѓа од Универзитетот „Есхишехир“ во Турција, на покана од д-р Ивица Милевски, редовен професор на Институтот за географија при Природно-математичкиот факултет на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје. Настанот е отворен за сите заинтересирани.

Предавањето ќе се одржи на платформата на линкот:

https://us04web.zoom.us/j/73294626929…
Meeting ID: 732 9462 6929
Passcode: 4SQcHY

УСЛОВИ ЗА ПРЕЗЕМАЊЕ
Текстовите, фотографиите и останатите материјали што ги објавува Умно.мк се авторски. Крадењето авторски содржини е казниво со закон. Бесплатно преземање е дозволено исклучиво на 20 отсто од содржината со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на Умно.мк.