„Новинарското известување за наука во ера на дезинформации“ е насловот на онлајн-дискусијата во живо со Бојан Панчевски, германски дописник на Wall Street Journal. Дискусијата е во рамките на редовната С(ц)иеста во среда што ја организира Фондацијата „Кантарот“.

Темата е ерата на дезинформациите и како да се успее во неа преку медиумите подобро да се известува за наука, а ќе ја модерира д-р Никола Стиков.

УСЛОВИ ЗА ПРЕЗЕМАЊЕ
Текстовите, фотографиите и останатите материјали што ги објавува Умно.мк се авторски. Крадењето авторски содржини е казниво со закон. Бесплатно преземање е дозволено исклучиво на 20 отсто од содржината со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на Умно.мк.