Џон Малкович во Античкиот театар во Охрид (Галерија)

Низ фотогалерија ви пренесуваме дел од синоќешната атмосфера во Античкиот театар во Охрид, каде холивудскиот актер Џон Малкович настапи во претставата „Пеколна комедија: Исповеди на сериски убиец“. Автор и режисер на музичко-сценското дело  е Михаел Штурмингер. Диригент беше Мартин Хазелбoк, а со Малкович солистички настапија сопраните Чен Реис и Сузан Лангбејн и оркестарот на Виенската академија. Претставата беше одиграна во рамките на фестивалот Охридско лето.

Сподели