Познатиот македонски џез гитарист, композотир и аранжер Георги Шарески заедно со своето трио ќе настапи вечерва во 22 часот во ноќниот клуб „Јагода“ во Битола. Шаревски ќе настапи заедно со Оливер Јосифовски – бас и Александар Петровски – тапани, а специјален гостин ќе биде трубачот Симеон Петров.

Thursday We Jazz e нова програма на овој битолскиот ноќен клуб, кој е познат по тоа што негува, пред сè, електронска музика. Настапот на Шарески трио и Петров ќе биде првиот џез концерт во клубот „Јагода“.

УСЛОВИ ЗА ПРЕЗЕМАЊЕ
Текстовите, фотографиите и останатите материјали што ги објавува Умно.мк се авторски. Крадењето авторски содржини е казниво со закон. Бесплатно преземање е дозволено исклучиво на 20 отсто од содржината со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на Умно.мк.