Бесплатно брендирање на бизнис, изработка на веб-страница или видеоигра нуди Сеавус Едукативен и развоен центар. Повикот е наменет за нови бизниси и иницијативи кои не можат да си дозволат брендирање или изработка на веб-содржина.

Избраните ќе може да соработуваат со студенти под менторство на искусни предавачи од Академијата за дизајн на Сеавус Едукативен и развоен центар. Повеќе информации ТУКА.

УСЛОВИ ЗА ПРЕЗЕМАЊЕ
Текстовите, фотографиите и останатите материјали што ги објавува Умно.мк се авторски. Крадењето авторски содржини е казниво со закон. Бесплатно преземање е дозволено исклучиво на 20 отсто од содржината со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на Умно.мк.