Уште три дена е отворен повикот за идејно графичко решение за визуелно обликување на програмите и активностите на Младинскиот културен центар во 2022 година, со цел да се создаде визуелен идентитет и препознавање на јубилејот „50 години МКЦ“.

Избраното решение ќе биде наградено со 50.000 денари. Конкурсот е отворен до 12 јануари, а повеќе информација, како и апликацијата можете да ги најдете на следниот линк.

УСЛОВИ ЗА ПРЕЗЕМАЊЕ
Текстовите, фотографиите и останатите материјали што ги објавува Умно.мк се авторски. Крадењето авторски содржини е казниво со закон. Бесплатно преземање е дозволено исклучиво на 20 отсто од содржината со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на Умно.мк.