Промоција на „Незадоволна“ од Ксенија Николова

Книгата „Незадоволна“ на авторката Ксенија Николова, во издание на издавачката куќа „Култура“ ќе биде промовирана вечерва во 19 часот во паркот пред Културно-информативниот центар во Скопје. Книгата ќе ја промовира Живко Грозданоски, а извадоци ќе чита Зорица Панчиќ. За музичка изведба ќе се погрижи пијанистката Билјана Петровска.

Николова е автор на „Сите мажи ја сакаат Лиа“ и „Емотивен манипулатор“.

 

УСЛОВИ ЗА ПРЕЗЕМАЊЕ
Текстовите, фотографиите и останатите материјали што ги објавува Умно.мк се авторски. Крадењето авторски содржини е казниво со закон. Бесплатно преземање е дозволено исклучиво на 20 отсто од содржината со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на Умно.мк.

Сподели